לעבור לתוכן


פיתוח קניונים מרכזים מסחרים ומיזמים קמעונאיים
פיתוח קניונים מרכזים מסחרים ומיזמים קמעונאיים

 

קניונים

uvalim quality

ראית קניון אחד ראית את כולם. חנויות בקניון בדרך להפוך לתאי מדידה לרכישות באינטרנט.
שוק הקניונים והקמעונאות בישראל סובל מרוויה של שטחי מסחר בערים המרכזיות. שטחי המסחר גדולים מאד ומהווים הצפה בלתי הגיונית ביחס לגודל האוכלוסייה.

בשנים האחרונות, בניית קניון או מרכז מסחרי הפך להיות השקעה שכיחה של יזמים שונים, אך להשקעה זו היבטים בעלי סיכון גבוה. מרבית בוני המרכזים המסחריים בישראל, חסרי ניסיון מוקדם בתחום, חווים קשיים מהותיים בפיתוח ובתפעול המרכז.

הקשיים קשורים באכלוס לא מלא או \ ו לא איכותי, תמהיל שגוי, תפעול ברמה נמוכה, או היבטים תכנוניים שגויים, המשפיעים לרעה על סיכויי הצלחת המרכז. כל אלו ועוד - משמעותם אי יציבות ותשואה נמוכה !

לדאבון לב, אנו עדים למרכזים מסחריים ולקניונים, ריקים מאדם, שהעסקים בהם לא מהווים עוגן למשיכת קונים. תרבות הצריכה הישראלית, חושפת, אט אט, סימני עייפות מהקניונים הרגילים ("ראית קניון אחד ראית את כולם"). זאת בנוסף לאיום חיצוני משמעותי, הגידול המואץ והעקבי ברכישות באמצעות האינטרנט (הפיכת החנויות בקניונים לתאי מדידה).

כל אלה ביחד ולחוד בעלי השפעה מכרעת על ענף הקניונים. הם מסמנים את האתגרים והם שיוצרים דרישה וצורך להתחדשות מתמדת בענף זה.

להלן מספר דוגמאות:

 


קניון חיפה-השבחה

קניון חיפה-השבחה

קניון בשטח מסחרי של כ 30,000 מ"ר שנוהל על ידי חברת יובלים עת היה בבעלות חברת דלק נדלן. במהלך של פחות משלוש שנים הצליחה יובלים להבריא את הקניון ולהשביחו מרמת הכנסות של כ 16 מיליון (NOI) לכ 23 מיליון ₪ הכנסות בשנה.

קניון סירקין-השבחה

קניון סירקין-השבחה

נוהל במסגרת כינוס נכסים, הקניון הושבח במהלך של 3 שנים מרמת אכלוס של פחות מ30 אחוז לאכלוס של 95 אחוז עם צבר הכנסות נאות שאפשר מכירתו לחברת בריטיש קניונים.

קניון אביה-השבחה

קניון אביה-השבחה

ניהול במסגרת כינוס נכסים של בעלי הקניון, הבת הקניון ליציבות תפעולית, חסכון מהותי בהוצאות התפעול והכנתו לקראת מכירתו לגורם אחר.

קניון הדרים

קניון הדרים

ניהול וליווי הקניון בעידן של תחרות גוברת באזור העיר נתניה, והבאת הקניון לידי יציבות מסחרית כולל תכנון אגף חדש לקניון.

קניון הצפון נהריה-השבחה

קניון הצפון נהריה-השבחה

במסגרת ליווי הניהול הקניון מטעם בנק דיסקונט, השבחת הקניון בהליך של כ 26 חודשים ובעקבותיו נמכר הקניון לחברת בריטיש קניונים במחיר שיא של כ 20 מיליון דולר.

קניון דרורים

קניון דרורים

מרכז מסחרי בניהול יובלים, הבאתו ליציבות ( בזמנו בבעלות משפחת דנקנר), תכנון הקניון ואגפיו החדשים לעתיד. נכון להיום הקניון מן המוצלחים בישראל.

קניון קרית גת-השבחה

קניון קרית גת-השבחה

יובלים קבלה במינוי מיוחד מכונס הנסים את הקניון במהלך בנייתו ובתקופה של כ 7 חודשים הצליחה החברה להשלים את העבודות הבנייה ואכלוס הקניון ופתיחתו המוצלחת ובהמשך מכירתו לגורם פרטי במחיר של כ 40 מיליון ₪.

לב העיר נצרת-ניהול

לב העיר נצרת-ניהול

מן הקניונים הראשונים בישראל בקו התפר בין נצרת עלית לנצרת, ניהול הקניון במהלך סוף שנות ה 90, תכנונו מחדש והשבחתו.

קניון שמונה באמצע-תכנון

קניון שמונה באמצע-תכנון

תכנון מהקניונים הראשונים בישראל בשנות ה 90 שהינו הקניון המרכזי עד להיום במרכז העיר קרית שמונה.

tip

השבחת קניון הינו תהליך מקצועי המשלים בפרק זמן מהיר יחסית תכנון לקוי בפיתוח הראשוני של הקניון